detail-blog
18 مرداد 1401

ویدئو کنفرانس چیست ؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

ویدئو کنفرانس چیست ؟

ویدئو کنفرانس یا Video Conferencing تکنولوژی است که به کاربران اجازه می‌دهد بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی هر شخص جلسات تصویری آنلاین که تصویر همدیگررا نیز می توانند ببینند برگزار کنند همانطور که گفتیم با برگزاری ویدئو کنفرانس موقعیت مکانی افراد برای حضور در جلسه اهمیتی نخواهد داشت و هر کس می‌تواند از هر شهر یا کشوری در جلسه ویدئو کنفرانس شما حضور پیدا کند. این ویژگی از هزینه های زیادی اعم از جابجایی های درون شهری و برون شهری می‌کاهد و با استفاده از این ویژگی نیازی به تغییر مکان و موقعیت برای حضور در جلسه نداریم و علاوه بر سرعت دادن به تشکیل جلسه و کاهش هزینه‌های مربوط به آن در کاهش حجم ترافیک در شهرهای بزرگ و به طبع آن آلودگی هوا نیز کمک می‌کند.

ویژگی‌های اصلی ویدئو کنفرانس:

• تکنولوژی که افراد می‌تواند به کمک آن به برگزاری جلسه های آنلاین در موقعیت‌های مختلف بپردازند.
• برخی از این کاربردها شامل مصاحبه استخدام، آموزش کارکنان و برگزاری جلسات دوره‌ای می‌شود.
• از ویدئو کنفرانس می‌توان برای آموزش مجازی و آموزش به افراد از راه دور پرداخت.
• کیفیت حضور شما در جلسه ویدیو کنفرانس بستگی به تجهیزات ویدئو کنفرانس مورد استفاده شما و قدرت و سرعت اتصال اینترنت شما دارد.
• بدون محدودیت دستگاه :می توانید از طریق تلفن همراه، تبلت و کامپیوترهای رومیزی در جلسات ویدیو کنفرانس بدون محدودیت حضور پیدا کنید.

ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس چگونه کار می‌کند ؟

مزیت اصلی ویدئو کنفرانس و راهکارهای ویدئو کنفرانس نسبت به تله‌کنفرانس این است که افراد حاضر در جلسه می‌توانند یکدیگر را ببینند و ارتباط قوی‌تری با یکدیگر داشته باشند. زمانی که ویدیو کنفرانس به صورت غیر رسمی برقرار شود آن را ویدیو کال و یا تماس تصویری می‌نامند.
راه‌های مختلفی برای برقراری یک جلسه ویدیو کنفرانس وجود دارد. می‌توان به کمک یک وبکم مناسب در یک جلسه شرکت کرد. همچنین امکان حضور در جلسه به کمک تبلت و تلفن همراهی که دارای دوربین و میکرفون باشند نیز امکان پذیر است؛ البته باید نرم‌افزاری که جلسه به کمک آن برگزار می‌شود برای این دستگاه‌ها نیز وجود داشته باشد.
نرم‌افزارهای مناسب تماس تصویری برای تلفن‌های همراه موجودند که قابلیت‌های فراوانی را در اختیار شما قرار می‌دهند.

موارد استفاده از ویدئو کنفرانس چیست؟

شرکت‌ها‌ی بزرگی که چندین دفتر در مناطق مختلف دارند می‌توانند با فناوری کنفرانس ویدئویی به برقراری جلسات غیرحضوری بپردازند و هزینه‌های مربوط به این جلسات را کاهش دهند. همچنین می‌توانند به صورت بسیار ساده‌تری به اشتراک گذاری اطلاعات بپردازند. فناوری کنفرانس ویدئویی می‌تواند برای امر آموزش نیز استفاده شود. تشکیل کلاس درس مجازی یا آموزش کارکنان جدید مجموعه در هر مکان و در هر زمان و یا آموزش کارکرد انواع دستگاه‌ها و یا روند کار به کارکنان. ویدیو کنفرانس می‌تواند برای برقراری جلسات دوره‌ای مانند جلسات مدیران یک کسب‌ و کار با سهام‌داران آن شرکت و جلساتی که برای ارائه گزارش‌ها برگزار می‌شود نیز مورد استفاده قرار بگیرد. با استفاده از فناوری کنفرانس ویدئویی می‌توان به جذب افراد دورکار برای کسب و کار خود پرداخت، دورکاری مزایای زیادی برای کارفرما و کارکنان یک مجموعه خواهد داشت

تاریخچه ویدئو کنفرانس

فناوری ویدیو کنفرانس فناوری نسبتاً جدیدی است اما در طول ۵۰ تا ۶۰ سالی که این فناوری موجود بوده‌است اتفاقات زیادی رخ داده‌است که باعث رسیدن این فناوری به حال فعلی خود است. در اینفوگرافیک زیر می‌توانید تا خلاصه‌ای از تاریخچه فناوری ویدئو کنفرانس را مشاهده نمایید.

تجهیزات لازم برای راه اندازی چیست؟

این مورد بستگی به این موضوع دارد که آیا شما می‌خواهید تا به صورت گروهی در جلسه حاضر شوید یا به صورت فردی. برای حضور در جلسات ویدیو کنفرانس به صورت فردی می‌توانید با استفاده از لپتاپ فعلی خود این کار را انجام دهید. اما اگر از کامپیوترهای رومیزی استفاده می‌کنید و یا قصد افزایش کیفیت تماس خود را دارید نیاز به تهیه برخی تجهیزات خواهید داشت.
تجهیزات لازم برای ویدیو کنفرانس انفرادی
این تجهیزات شامل وب کم حرفه ای و هدست اداری مناسب می‌شود. این تجهیزات باعث ارتقا کیفیت تصویر وبکم و صدای شما در جلسات ویدئو کنفرانس می‌شود. وب‌کم‌های بسیاری با ویژگی‌های فراوانی در بازار موجودند که می‌توانید آن‌ها را برای خود تهیه کنید. برای آشنایی بیشتر با این وب کم‌ها می‌توانید مطلب بهترین وب کم‌ها را مطالعه نمایید.
همچنین از بابت کیفیت صوتی تماس نیز با استفاده از هدست‌های مخصوص کال سنتری که دارای میکروفون با کیفیت‌تری نسبت به هدست‌های عادی هستند می‌توانید تا صدای رساتری را به دیگر افراد در جلسه ارائه دهید.
همچنین برخی از این هدست‌ها مجهز به فناوری نویز کنسلینگ هستند که در این هدست‌ها توانایی حذف نویز محیط و تمرکز بر صدای افراد را دارند. البته این کار را می‌توانید تا به کمک هدست‌های عادی و نصب نرم‌افزارهای حذف نویز نیز انجام دهید.
داشتن اینترنت پرسرعت نیز از لازمه‌های حضور در یک جلسه ویدئو کنفرانس تلقی می‌شود و تمام تجهیزات ذکر شده در صورتی که اینترنت شما از سرعت کافی برخوردار نباشد کاربردی نخواهند بود.
تجهیزات لازم برای ویدیو کنفرانس گروهی

اگر قصد حضور در یک جلسه ویدیو کنفرانس به صورت گروهی را دارید تهیه یک وبکم ساده پاسخگوی نیازهای شما نخواهد بود و باید به تهیه یک دستگاه ویدئو کنفرانس بپردازید.

یک دستگاه ویدیو کنفرانس به صورت کلی دارای موارد زیر می‌شود:

• دوربین ویدیو کنفرانس
• میکروفون
• اسپیکر
• هاب اتصال و کنترل دستگاه

این دستگاه‌ها به نحوی طراحی و ساخته شده‌اند که در اتاق کنفرانس شما نصب می‌شوند و به کمک آن‌ها می‌توانید تا در جلسات ویدیو کنفرانس شرکت کنید. برای برگزاری ویدئو کنفرانس با این دستگاه‌ها نیاز به یک کامپیوتر برای اجرای نرم‌افزار مربوطه خود را خواهید داشت. این کامپیوتر می‌تواند یک کامپیوتر اختصاصی برای انجام ویدیو کال‌ها و یا کامپیوتر یکی از اعضا باشد.
نکته‌ای که راجع به دستگاه‌های ویدیو کنفرانس وجود دارد این است که این دستگاه‌ها برای ابعاد اتاق‌های مختلف و با ظرفیت حضور تعاد مختلف افراد طراحی و ساخته شده‌ند و تهیه یک دستگاه مختص استفاده در اتاق‌های کنفرانس بزرگ و بالعکس می‌تواند تا تجربه بدی را جلسات ویدیو کنفرانس شما رقم بزند. به عنوان مثال برند لاجیتک BCC950 که مختص حضور ماکزیموم ۳ نفر به صورت همزمان در یک جلسه تا لاجیتک RALLY که مختص حضور ۳۰ نفر به صورت همزمان در یک جلسه ویدئو کنفرانس است که به تهیه تجهیزات اضافی‌تر می‌توانید تا این عدد را تا ۷۰ نفر نیز افزایش دهید را ارائه می‌دهد

برای مشاهده محصولات می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

ویدئو کنفرانس AVer EVC150pro

ویدئو کنفرانس Pro – VW30

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید 

instagram 

9906  791  0913  

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظرات کاربران

دیدگاهی بگذارید

شرکت دانش بنیان فاراد رایانه پرداز

مجری پروژه های ICT

شرکت دانش بنیان فاراد رایانه پرداز در سال 1372 به منظور فعالیت در زمینه فناوری اطلاعات تاسیس گردید و راه پرفراز و نشیب رشد و پیشرفت را در این سه دهه با کسب تجربیات و دانش به روز در حال پیمودن است . همواره اهداف مدیران متعهد و همکاران متخصص این شرکت بر شناخت نیازهای مشتریان و ارائه خدمات بهینه مبتنی بر پیشرفته ترین و به روز ترین تکنولوژی روز دنیا به سراسر کشور است .

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای شرکت دانش بنیان فاراد رایانه پرداز محفوظ است

دفتر مرکزی: اصفهان،چهارباغ بالا، مجتمع پارسیان، طبقه پنجم واحد 706

دفتر تهران : خیابان سهروردی شمالی خیابان خرمشهر، خیابان نوبـخت

شنبه تا چهارشنبه، 8:30 الی 17 پاسخگوی شما هستیم

دفتر مرکزی : 03136254311      دفتر تهران : 02186120321

شرکت دانش بنیان فاراد رایانه پرداز

مجری پروژه های ICT

شرکت دانش بنیان فاراد رایانه پرداز در سال 1372 به منظور فعالیت در زمینه فناوری اطلاعات تاسیس گردید و راه پرفراز و نشیب رشد و پیشرفت را در این سه دهه با کسب تجربیات و دانش به روز در حال پیمودن است . همواره اهداف مدیران متعهد و همکاران متخصص این شرکت بر شناخت نیازهای مشتریان و ارائه خدمات بهینه مبتنی بر پیشرفته ترین و به روز ترین تکنولوژی روز دنیا به سراسر کشور است .

دفتر مرکزی: اصفهان،چهارباغ بالا، مجتمع پارسیان، طبقه پنجم واحد 706

دفتر تهران : خیابان سهروردی شمالی خیابان خرمشهر، خیابان نوبـخت

شنبه تا چهارشنبه، 8:30 الی 17 پاسخگوی شما هستیم

دفتر مرکزی : 03136254311   

دفتر تهران : 02186120321

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای شرکت دانش بنیان فاراد رایانه پرداز محفوظ است

بستن

کالاها

دسته بندی ها

  • ورود با پیامک
  • ورود با رمز
user

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • موجودی
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه محصولات