شکایت خریداران هارد وسترن دیجیتال

احتمالاً ماجرای رسوایی سازندگان هارد دیسک و فروش هارد دیسک‌های کُندتر نوع SMR به جای CMR توسط وسترن دیجیتال و سیگیت را به خاطر دارید. حالا خرید کننده ها شکایتی علیه وسترن دیجیتال به دادگاه برده اند جزئیات شکایت از وسترن دیجیتال به دلیل استفاده از پلاتر SMR را در ادامه همین نوشتار بخوانید.آنچه که باعث شده وسترن دیجیتال و سیگیت به تقلب دست بزنند، سودجویی است. ذخیره سازی داده‌ها به روش SMR بر روی هارد دیسک های مکانیکی یک مزیت بزرگ دارد و آن افزایش چگالی است که این امکان را به سازنده می دهد تا با تعداد کمتری پلاتر بتواند به ظرفیت مورد نظر خود دست پیدا کند.SMR یک تکنیک برای بالا بردن چگالی است اما به کارایی ضعیف‌تر می‌انجامد. به این ترتیب هارد دیسک‌های SMR سرعت نوشتن ضعیف‌تری، به ویژه در خواندن و نوشتن تصادفی دارند.

هارد دیسک وسترن دیجیتال

ذخیره سازی اطلاعات در دیسک های مغناطیسی :

در ذخیره سازی به روش معمول بر روی دیسک‌های مغناطیسی، بین ترک‌ها فضای خالی وجود دارد اما در تکنیک SMR نه تنها از این فضای خالی نیز استفاده می‌شود، بلکه ترک‌ها همپوشانی هم می‌شوند. دلیل هم پوشانی، عدم امکان کوچکتر کردن هد نوشتن است اما هد خواندن تنها همان قسمتی که توسط ترک‌های مجاور پوشیده نشده است را می‌خواند.برای نمونه با به‌کارگیری تکنیک SMR تنها با 6 پلاتر می‌توان به ظرفیت 8 ترابایت دست یافت، چیزی که در حالت معمول به 8 پلاتر نیاز دارد. کاهش تعداد پلاترها به کاهش هزینه تمام شده، کاهش مصرف انرژی و کاهش لرزش کمک می‌کند. اگر تکنیک SMR از یک هارد دیسک 8 ترابایتی SMR برداشته شود، ظرفیت آن به 6 ترابایت کاهش می‌یابد.

لیست هارد دیسک های شکایت شده وسترن دیجیتال

لیست منتشر شده نشان می‌دهد برخی از هارد دیسک‌های سری WD Blue، WD Red و WD Black وسترن دیجیتال از نوع SMR هستند که ظرفیت‌های 1 تا 6 ترابایت را شامل می‌شود. عجیب اینکه حتی سری گران قیمت WD Black هم از این تقلب در امان نمانده است. این هارد دیسک ها در بازار خودمان نیز عرضه شده اند.

هارد دیسک وسترن دیجیتال

طبق اعلام رسمی این کمپانی، 9 هارد دیسک  از نوع SMR هستند که لیست آنها در جدول زیر آمده است:

هارد دیسک وسترن دیجیتال

حالا یک موسسه حقوقی به نام Hattis & Lukacs دادخواستی را علیه وسترن دیجیتال در ایالات متحده به دادگاه برده است. آنها به نمایندگی از خریداران هارد دیسک‌های سری Red وسترن دیجیتال علیه این کمپانی یک دادخواست به دادگاه برده اند و از کلیه خریداران مقیم آمریکا برای پیوستن به آن دعوت کرده‌اند. حال باید منتظر ماند و دید رسیدگی به این پرونده چگونه پیش خواهد رفت و به کجا می‌رسد.

برای مشاهده محصولات ذخیره سازی فاراد  می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید 

instagram 

9907  791  0913   – 0817  026  0914