سیستم های پیجینگ یا اطلاع رسانی عمومی

سیستم های پیجینگ یا اطلاع رسانی عمومی معمولا در محیط ها و ساختمان ها نصب می شود تا امکان ارتباط جمعی را فراهم کند. هدف این سیستم پخش یک پیام به طور همزمان به هر منطقه از یک ساختمان یا محیط می باشد. یکی از کاربردهای سیستم های پیجینگ ، صدا رسانی در فضاهای عمومی و بزرگ است. با پیشرفت علم و صنعت و مکانیزه شدن کارها در سال های اخیر، نیاز به این تجهیزات نیز بیشتر شده استبا توجه به هدف و کارکرد سیستم صوتی پیجینگ ، از تجهیزات صوتی در انواع و برندهای مختلف می توان بهره برد برای اینکه کیفیت صدای خوبی در محیط داشته باشیم، برند و مدل این تجهیزات صوتی که انتخاب می کنیم بسیار مهم است. بنابراین ضروری است که تجهیزات از برندهای معتبری انتخاب شوند. هماهنگی اجزای سیستم و نحوه نصب آن ها در محیط نیز اهمیت زیادی دارد.

 کاربرد سیستم های صوتی پیجینگ

هدف از سیستم پیجینگ و اطلاع رسانی عمومی، اعلام شرایط اضطراری مانند حوادث امنیتی، انتقال اطلاعات صوتی مانند پخش اذان و اعلام پیام ها، و به طور کلی مدیریت بهتر مجموعه ها می باشد.

از محیط هایی که نیاز به سیستم پیجینگ دارند می توان موارد زیر را نام برد:

 • سیستم پیچینگ کارخانه ها و مراکز صنعتی
 • سیستم پیجینگ بیمارستان ها
 • سیستم پیجینگ نمایشگاه ها
 • سیستم پیجینگ پارک ها و استخرها
 • سیستم پیجینگ فرودگاه ها و ترمینال ها
 • سیستم پیجینگ مراکز آموزشی، مدارس و دانشگاه ها
 • سیستم پیجینگ هتل ها
 • سیستم پیجینگ شهربازی ها
 • سیستم پیجینگ فروشگاه ها
 • سیستم پیجینگ مراکز نظامی

اجزای سیستم های پیجینگ

بلندگو

 • بلندگو سقفی معمولا برای سیستم پیجینگ بیمارستان ها و فروشگاه ها به کار می رود.
 • بلندگو دیواری مناسب فروشگاه های سایز متوسط و کوچک می باشد.
 • بلندگو ستونی یکی از کاربردی بلندگوها در سیستم پیجینگ فرودگاه ها می باشد.
 • بلندگو هورن معمولا برای سیستم پیچینگ فضای باز به کار می رود.

 

سیستم های پیجینگ و اطلاع رسانی عمومی

 

میکروفن رومیزی : معمولا برای پیج کردن توسط کاربر استفاده می شود.

آمپلی فایر و رک

آمپلی فایر به طور کلی دستگاهی است که میکروفون یا هر منبع صوتی دیگر را به ورودی یا ورودی های آن متصل می کنیم و صداهای دریافتی را مطابق نیاز ما تنظیم و تقویت و در قسمت های مورد نیاز از طریق بلندگو پخش کند.

لوازم جانبی : تجهیزات جانبی دستگاهایی هستند که بر اساس نیاز در سیستم های مختلف پیجینگ استفاده می شوند. به طور نمونه زون سلکتور، اتصالات پیجینگ، کابل سیستم پیجینگ، زنگ هوشمند و … را می توان نام برد.

قیمت سیستم صوتی پیجینگ

در محیط های مختلف از تجهیزات صوتی متفاوتی استفاده می گردد. این تجهیزات بسته به نوع استفاده، اندازه محیط، بودجه و … می تواند تغییر کند. به همین دلیل در ابتدا بهتر است با انواع تجهیزات صوتی و طیف قیمت آن ها آشنا شوید. در هنگام خرید سیستم صوتی پیجینگ برند، تکنولوژی ساخت، قابلیت ها و … از موارد تاثیرگذار در قیمت سیستم صوتی پیجینگ هستند.

خرید سیستم صوتی پیجینگ

یکی از مراحل تجهیز و آماده سازی محیط های عمومی، انتخاب سیستم صوتی مناسب و مقرون به صرفه متناسب با نوع کاربری می‌ باشد. امروزه تنوع در برندهای تولیدی انواع سیستم های صوتی با مشخصات متنوع انتخاب سیستم صوت مناسب را دشوار و زمان بر ساخته است. با شناخت مشخصات فنی سیستم های صوتی و چگونگی تأثیرگذاری آن ها در نوع کاربری، تصمیم گیری در انتخاب و خرید آسان تر می شود.

طراحی و نصب سیستم صوتی پیجینگ

شرکت فاراد رایانه پرداز مجری و طراح سیستم های صوتی در سراسر ایران می باشد. شما باید برای هر محیطی با توجه به نیازها و کابرد، راه کار صوتی مناسبی را انتخاب کنید. این راه حل ها با توجه به هندسه فضا و نوع کاربری محیط مهیا می شوند.

به همین دلیل انتخاب نوع تجهیزات و محل قرارگیری آن ها را باید به متخصصان سیستم های صوتی سپرد.

برای طراحی سیستم پیجینگ باید به این نکات توجه کرد:

– چیدمان صحیح بلندگو از نکات اصلی برای داشتن صدای یکنواخت است. سیستم صوتی باید طوری باشد که صدای مناسب (نه خیلی بلند و نه خیلی آهسته) در تمام محیط به صورت یکنواخت پخش گردد.

– سیستم پیچینگ از تجهیزات مختلفی تشکیل می شود. پس باید به بهترین نحو و مطابق با هم انتخاب شوند.

برای مشاهده و سفارش سیستم های پیجینگ می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید 

instagram 

9907  791  0913   – 0817  026  0914