000 54 9 58 021 | info@faradrp.com
سیستم های مانیتورینگ
سیستم های مدیریت ذخیره ساز تصاویر
سامانه های ثبت پلاک
دوربین های نظارت تصویری
دوربین های پلاک خوان
Previous slide
Next slide

سیستم های نظارت تصویری و مانیتورینگ

گروه مهندسی فاراد رایانه پرداز همزمان با آغاز سومین دهه فعالیت خود در عرصه ی فناوری ارتباطات و اطلاعات (ICT) مفتخر به ارائه  خدمات تخصصی باقریب به 20 سال تجربه در زمینه اجرای پروژه های نظارت تصویری با معتبرترین برندهای تحت شبکه دوربین مدار بسته و اجراء در حوزه، ضبط و بازبینی تصاویر و اتاق‌های مانیتورینگ و اجرای زیر ساخت های تخصصی و حرفه ای شبکه آمادگی خود را جهت مشاوره، طراحی، تامین، اجراء، نظارت و پشتیبانی(صفر تا صد)این گونه پروژه ها با  بهره مندی از مهندسین و کارشناسان کارآزموده و دوره دیده به گونه ای متمایز اعلام می‌ دارد.

سیستم های نظارت تصویری و مانیتورینگ​

 

امروزه از این سامانه برای حفاظت و نظارت بر اماکن مهم، اماکن پرتردد و اماکن پرخطر استفاده می‌شود؛ موزه‌ها، فروشگاه‌ها ،زندان‌ها، مراکز نظامی ، فرودگاه‌ها ،ایستگاه‌های مترو راه‌آهن و حتی بیمارستان‌ها و مدارس از دیگر اماکنی است که به این سامانه‌ها مجهز شده‌اند. مسلماً در شرایط متفاوت محیطی، انتخاب بهترین راهکار برای ایجاد بستر انتقال تصویر و ذخیره آن ها، علاوه بر صرفه جویی در هزینه های اجرای پروژه، می تواند عمر مفید عملکرد سیستم را تا حد چشم گیری افزایش دهد. فراهم نمودن قابلیت مشاهده تصاویر از هر نقطه دلخواه و تعریف سطوح مختلف دسترسی طبق استاندارد های امنیتی و مبتنی بر پروتکل های خاص  و کد گذاری شده  اطلاعات در زمان انتقال نیز از وظایف طراح سیستم خواهد بود.

با پیشرفت شبکه های کامپیوتری، دوربین های مداربسته تحت شبکه نیز به عنوان عضوی از خانواده ی شبکه های کامپیوتری پا به عرصه گذاشتند که میتوانند با دستگاه های تحت شبکه شامل NVR ها و سرورها ارتباط داشته باشند. دوربین مداربسته تحت شبکه از قابلیت های نرم افزاری بیشتری نسبت به دوربین آنالوگ برخوردار بوده و همچنین قابلیت گسترش آن نیز بیشتر می باشد.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سیستم های نظارت تصویری و مانیتورینگ به صفحه اینستاگرام ما مراجعه فرمائید

جهت اجرای هر چه بهتر و حرفه­ ای تر پروژه های نظارت تصویری متناسب با نوع پروژه از برند های معتبر دنیا همچون Axis، Vivotek  Milesightو … استفاده می­گردد، که سبب شده هم اکنون با تنوع برندهای فوق الذکر و ایجاد حق انتخاب های متعدد و عدم وجود محدودیت برای هر نیازی، اکثر پروژه های ملی، سازمانی و خصوصی کشور را با افتخار به سرانجام برسانیم.

 

اتاق کنترل مرکزی سیستم نظارت تصویری

 

با توجه به گسترگی دوربین های مدار بسته در مناطق بزرگ و وسیع مانند خیابان‌ها، پاساژها،متروها، ادارات، بیمارستان ها و… و نیاز مداوم به کنترل دوربین ها، اتاقی به نام اتاق کنترل مرکزی حفاظت یا اتاق مانیتورینگ برای این منظور تهیه می‌شود.

اتاق مانیتورینگ، در حالت کلی به اتاقی گفته می شود که تصاویر دوربین های مداربسته و سیستم های کنترلی و ایمنی به نمایش گذاشته و در این اتاق  اماکن کنترل می شود ، این اتاق شامل چندین مانیتور بزرگ و کوچک، تجهیز شده به سیستم برق اضطراری، تهویه و غیره می باشد.

 

با توجه به اینکه اپراتور باید ساعات طولانی را در اتاق سپری کند، امکانات اتاق مانیتورینگ باید از لحاظ روحی و راحتی و آسایش به نحوی باشد که از کیفیت کار او کاسته نشود. صندلی راحت، دما و تهویه مناسب اتاق فضای برای خواب استراحت و غیره باید در طراحی اولیه در نظر گرفته شود.

فعالیت‌ها

اهم فعالیت های تخصصی فاراد

سیستم های نظارت تصویری و مانیتورینگ

دوربین مداربسته | شبکه | ذخیره ساز | مانیتورینگ

پیاده سازی تخصصی زیر ساخت های شبکه

زیرساخت شبکه | تحلیل | تامین | پیاده سازی

سیستم های تخصصی پلاک خوان و کنترل تردد

پایش تصویری و پلاک خوان شهری و روستایی، کنترل گیت، پارکینگ و باسکول

سیستم های مدیریت و ذخیره سازی تصاویر (FIS)

ذخیره ساز های حرفه ای تصویر

سیستم های حرفه ای صوت و تصویر

سالن های کنفرانس، همایش ها، آمفی تئاتر و فضای باز

سامانه های پیشرفته حفاظت پیرامونی

راهکار | اجرا