03136254311 | info@faradrp.com

تاریخچه فاراد

شرکت فاراد رایانه پرداز در سال 1372(نسل اول شرکت)  به همت مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره ( محمودرضا حمصیان اتفاق) بنیان گذاری شد. این شرکت با هدف ارائه سیستم های سخت افزاری و همچنین توسعه نرم افزارهای مالی و اداری شروع به فعالیت نمود. فاراد در سال 1375 جزو شرکت های اصفهانی بود که فعالیت های پروژه ای خود را به عنوان پیمانکار شروع کرد .

از جمله نکات بارز در سال 1378 (نسل دوم شرکت) می توان به توفیق ثبت محصولات نرم افزاری شرکت در سازمان برنامه و بودجه کشور اشاره کرد.

اما با پیشرفت دنیای ICT  ، در سال 1384 (نسل سوم شرکت) به عنوان فاراد نوین شکل گرفت . در این سال بود که سه حوزه اصلی اتوماسیون اداری ، آموزش و زیرساخت های IP به عنوان فعالیت های جدید شرکت به مشتریان عرضه شد . از نقاط عطف فعالیت شرکت اجرای طرح دولت الکترونیک (تکفا) درسال 1384درکشور می باشد.عمده فعالیت شرکت درآن دوران بر مبحث نرم افزارهای اداری و مکانیزه انفورماتیک درون سازمانی متمرکز بود که حاصل آن اجرای کامل در بسیاری از مراکز دولتی و خصوصی می باشد.

از دیگر افتخارات شرکت راه اندازی اولین مرکز خصوصی برگزاری آزمون الکترونیکی کارکنان دولت در سال 1385 با تائیدیه از سازمان مدیریت و برنامه ریزی وقت بود . همچنین در همین سال شرکت توانست اولین پروژه نظامی خود را در حوزه سیستم های نظارت تصویری و زیرساخت انجام دهد .

با توجه به طرح مصوب دولت پیرامون هوشمندسازی مدارس ، شرکت مهندسی فاراد در سال 1388 به عنوان مجری این طرح شناخته شد که با اجرای بیش از 5000 پروژه یکی از شرکت های صاحب سبک در این حوزه لقب گرفت.

از جمله فعالیت های شرکت در سال 1391 اخذ نمایندگی انحصاری محصولات منتخب اپسون در سراسر ایران با گارانتی آواژنگ بوده است . این همکاری از طریق حضور مدیران ارشد خاورمیانه و اروپای اپسون در محل دفتر شرکت فاراد مورد تقدیر قرار گرفت.

اما آنچه باعث می شود تا یک شرکت به روند صعودی خود ادامه دهد درک شرایط و نیازهای روزجامعه می باشد که این موضوع در مورد فاراد نیز مصداق داشت. از این رو در پی تلاش های متخصصین و کارشناسان مجرب شرکت در سال 1390 (نسل چهارم شرکت) ،اولین محصول دانش محور با نام “سامانه هوشمند فاراد یک” در حوزه مدیریت تصاویر رونمایی شد.

در سال 1393 ” سامانه های هوشمند فاراد دو ” با هدف تولید نیمه صنعتی NVR ( سیستم های ذخیره سازی دوربین های مداربسته ) ” با نام F.I.S وارد چرخه محصولات شرکت فاراد گردید . بعد از اجرای موفق سامانه های هوشمند فاراد دو و با توجه به مطالعات میدانی و توسعه ای ، متخصصان شرکت راه اندازی “سامانه های هوشمند فاراد سه ” را  در دستور کار قرار دادند که نتیجه آن در سال 1395 شروع طرح حفاظت پیرامونی گسترده مبتنی بر سامانه های پایش سطحی بود . به جرات می توان گفت این شرکت تنها شرکتی است که راهکار سامانه های پایش سطح را به عنوان یک راه حل جایگزین دوربین های مداربسته  برای حفاظت های پیرامونی گسترده ارائه می نماید.

همچنین این شرکت از سال 1397 (نسل پنجم شرکت) با توجه به تعریف فعالیت های تخصصی و حرفه ای گروه مهندسی فاراد، تمام تمرکز خود را بر روی 6 فعالیت خاص و تخصصی قرار داد که در صفحات بعد به آن اشاره می‌گردد.

 

اهم فعالیت های تخصصی فاراد

سیستم های نظارت تصویری و مانیتورینگ

دوربین مداربسته | شبکه | ذخیره ساز | مانیتورینگ

پیاده سازی تخصصی زیر ساخت های شبکه

زیرساخت شبکه | تحلیل | تامین | پیاده سازی

سیستم های تخصصی پلاک خوان و کنترل تردد

پایش تصویری و پلاک خوان شهری و روستایی، کنترل گیت، پارکینگ و باسکول

سیستم های مدیریت و ذخیره سازی تصاویر (FIS)

ذخیره ساز های حرفه ای تصویر

سیستم های حرفه ای صوت و تصویر

سالن های کنفرانس، همایش ها، آمفی تئاتر و فضای باز

سامانه های پیشرفته حفاظت پیرامونی

راهکار | اجرا